Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 594719
Nazwa

ul. Astrów

 
 
Ulica fizycznie już nie istnieje.Kiedyś droga wytyczona na polach uprawnych w rejonie południowego krańca ul. Wielogórskiej. Nazwa została nadana 13.04.1973 r. Nie ustalono podstawy prawnej.Na planie z 1977 roku widnieje w spisie ulic (10f) i oznaczona została jako łącznik ulic Złocieniowej i Wielogórskiej. Wskazanie na planie wskazuje na teren obecnego LPWiK. Na planie z 1984 roku ulica widnieje w spisie ulic (10f), jednak na planie nie jest już wskazana. Na planie dołączonym do książki M. ...
Ulica fizycznie już nie istnieje.
Kiedyś droga wytyczona na polach uprawnych w rejonie południowego krańca ul. Wielogórskiej. Nazwa została nadana 13.04.1973 r. Nie ustalono podstawy prawnej.
Na planie z 1977 roku widnieje w spisie ulic (10f) i oznaczona została jako łącznik ulic Złocieniowej i Wielogórskiej. Wskazanie na planie wskazuje na teren obecnego LPWiK. Na planie z 1984 roku ulica widnieje w spisie ulic (10f), jednak na planie nie jest już wskazana. Na planie dołączonym do książki M. S. Juniszewskiego Nazwy ulic i placów Legnicy ul. Astrów naniesiona jest jako sieczna narożnika ulic Wielogórskiej i Nowodworskiej. W SIP Legnica ulica nie figuruje, ani też nie jest przypisana do takiej ulicy żadna działka. Na planach współczesnych, jeżeli jest oznaczona, ulica występuje w miejscu wskazanym przez M.S. Juniszewskiego. W terenie nie stwierdzono żadnych oznaczeń (tabliczki itp.) ulicy.
W pierwszej połowie lat 80. XX w. na terenie, gdzie znajdowała się pierwsza lokalizacja ul. Astrów wybudowano tzw. Wielką Wodę, czyli LPWiK, które to przedsiębiorstwo wybudowało budynki mieszkalne dla swoich pracowników przy ul. Nowodworskiej (w drugiej lokalizacji). Ulica fizycznie zniknęła, ale w dokumentacji pozostała do dzisiaj.
Źródło:
1) M. S. Juniszewski, Nazwy ulic i placów Legnicy, Legnica 2000.
2) SIP Legnica
3) M. Zimek (redaktor), Legnica – plan miasta, PPWK, Warszawa 1978. (listopad 1977 r.)
4) M. Zimek (redaktor), Legnica – plan miasta, PPWK, Warszawa 1984. (maj 1984 r.)
5) Geodeta
6) Wywiad terenowy.
(Iras-Legzol)
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 2019-09-11
    komentarze: 0
    Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Nowodworskiej ...
  • Data: 2019-09-11
    komentarze: 0
    Widok w kierunku północnym wzdłuż ul. Wielogórskiej, od skrzyżowania ...